U utorak 26. veljače 2019. godine održana je sjednica Gospodarskog savjeta i alumnija Visoke škole Aspira, tijela koje osigurava odličnu suradnju Škole s hrvatskim gospodarstvom i vodećim tvrtkama koje zapošljavaju najviše stručnjake iz sektora turizma, sporta i računarstva. Sjednici je prisustvovalo dvadesetak stalnih članova Gospodarskog savjeta: Vesna Ivić Šimetin (HUP), Sandra Čanić (Radisson blu), Igor Leben (Le Meridien Lav), Renco Posinković (Spaladium Arena), Josip Reić (Splitski klub olimpijaca), Edo Blažević (KK Split), Goran Škugor (Ericsson), Marko Barić (Typequast), Deni Borozan (gimastičarski klub Marjan), alumni studenti – Marin Antišić, Marin Pavković, Romana Župan, Antonio Akmadžić te predstavnici Aspire – dekan Alen Jerkunica, prodekan za nastavu Toni Miljak, tajnica ustanove Marija Radonić, koordinarica za kvalitetu Petra Mandac i voditeljica studijskog programa Međunarodnog menadžmenta u Hotelijerstvu i turizmu Martina Petrović.
Sjednicu Gospodarskog vijeća i alumnija otvorio je dekan Alen Jerkunica te iznio točke dnevnog reda, a one su se odnosile na predstavljanje ciljeva Gospodarskog savjeta, izbor predsjednika Gospodarskog savjeta, no najvažniji dio bila je rasprava o stručnoj praksi i zapošljavanju studenata. Kontinuirani rad Gospodarskog savjeta od velike je važnosti za Visoku školu Aspira budući da je savjet zadužen za povezivanje s realnim sektorom, usklađivanje bolonjskog procesa i tržišta rada, osiguravanje predavača za javna predavanja te razvoj zajedničkih projekata.
Članovi Gospodarskog savjeta osvrnuli su se aktualnu situaciju u obrazovanju i na tržištu rada. Predstavnici IT sektora istaknuli su kako su programi državnih fakulteta zastarjeli i ne daju primjereno znanje studentima, dok su IT tvrtke opterećene prevelikim davanjima te ne mogu adekvatno platiti radnike. Goran Škugor iz tvrtke Ericsson naglasio je kako je jako važna suradnja između visokoškolskih ustanova i realnog sektora. Poslodavcima treba dati priliku da istaknu kompetencije koje bi bolje obrazovale studente i pripremali ih za efikasno obavljanje radnih zadataka.
Ni predstavnici sportskog sektora nisu ostali imuni na raspravu, a Renco Posinković i Josip Reić potvrdili su kako je situacija u sportu loša. Studenti sportskog menadžmenta nemaju svoje mjesto na tržištu rada, klubovi stavljaju trenere na rukovodeće funkcije i time usporavaju napredak. Josip Reić je naglasio kako loša percepcija sportskog menadžmenta počinje još od osnovne škole gdje jedino tjelesnu i zdravstvenu kulturu drže učiteljice, a ostale predmete usko specijalizirani profesori. Sportu je potrebna financijska podrška države da se oporavi jer ima dovoljno školovanih i sposobnih ljudi koji bi mogli promijeniti situaciju na bolje.
Sjednicu je završio dekan Jerkunica te zahvalio svim sudionicima. Pozvao je sve prisutne da nastave aktivno sudjelovati u kreiranju boljeg obrazovnog programa koji će pripremiti Aspirine studente za tržište rada. Druženje je nastavljeno uz prigodni domjenak koji su pripremili studenti Gastronomije.