U sklopu Erasmus + programa mobilnosti (BIP) Aspirini studenti i djelatnici proveli su pet dana u bajkovitom Portu učeći kako organizirati veliku nogometnu utakmicu te cijeli niz drugih aktivnosti kroz edukaciju „Football business management with FC Porto“. Cijela edukacija sjajno je organizirana od domaćina Lusofona University u Portu te gostiju s Vives University of Applied Sciences u Belgiji.
Desetak studenata sportskog menadžmenta u pratnji dekana Alena Jerkunice i koordinatora za međunarodnu suradnju Josipa Radića prvi dan su proveli u upoznavanju s ostalim sudionicima te potom naučili više o novim trendovima u biznis modelima upravljanja nogometnim klubovima.
Drugi dan protekao je u razgovoru o temiu održivosti, liderstva i važnosti tima za uspjeh u radu nogometnog kluba.
Baš u sredini edukacije smjestio se svima najdraži dio, a to je utakmica Porta i Portimonensea koju su suorganizirali sudionici edukacije te tako iz praktičnog primjera utvrdili sve ono što su teoretski usvajali kroz ostatak edukacije.
Dan nakon utakmice tema je bila Marketing menadžment sportske industrije i za posljednji dan je ostavljen pogled u budućnost i daljnji razvoj upravljanja u nogomet.
Radne aktivnosti su bile samo dio edukacije, a u ostalim trenutcima su polaznici imali slobodno vrijeme, zajednička druženja i razgledavanja grada te zabavu pred odlazak.
Studij je idealno vrijeme za putovanje, a kada se uz to može i naučiti nešto novo riječ je u idealnoj kombinaciji.